Erkek Kimono

Japon kültürünün sembollerinden olan geleneksel kıyafet kimono son yıllarda sınırlarını fazlasıyla aştı. Dünya genelinde popülaritesi artan kimonolar modern tasarımları ve farklı tarzlarıyla ülkemizde de oldukça tercih ediliyor. Son zamanlarda erkek kimono çok fazla talep görmeye başladı. Peki hem kadınların hem de erkeklerin severek kullandığı kimono nedir?

Kimono ismini Japonca’da ‘giymek’ anlamına gelen ‘ki’ ve ‘şey’ anlamına gelen ‘mono’ kelimelerinin türetilmesinden alıyor. Japon kültürünün sembollerinden olan ve genel olarak tüm kıyafetler için kullanılan kimono ismi, daha sonra hem erkeklerin hem de kadınların giydiği uzun elbiseler için kullanılmaya başlıyor.

Kimono Özellikleri

Tipik olarak ‘T’ şekline sahip olan Japon kültürünün sembol kıyafeti kimonolar baş kısmından ayak bileğine kadar uzanıyor. Dört adet tek kumaşın elle dikilmesi sonucu elde edilen ve kol kısmı oldukça geniş olan bu otantik kıyafet obi adı verilen kemer ile bel bölgesinden bağlanıyor. Erkek kimono modelleri ve erkek kimono fiyatları için Antier.co koleksiyonunu inceleyebilirsiniz.

Erkek Kimono Fiyatları

Erkek kimono fiyatları ve indirimli erkek kimono çeşitleri için Antier.co koleksiyonunu inceleyebilirsiniz. Erkek kimono fiyatları dönemsel olarak indirimli olarak karşımıza çıkmaktadır. İndirimli Erkek Kimono Fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak iletişime geçebilirsiniz.

Erkek Kimono Modelleri

Antier.co Erkek Kimono Modelleri toplamda 4 adettir. Erkek Kimono Modelleri Jungle, Ambassador, Mayan Knight ve The Emperor olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkek Kimono modelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

Geçmişte kimonoların tarzı, rengi, hangi materyalden yapıldığı kendisini giyenin statüsü, cinsiyeti ve medeni hali gibi çeşitli konularda sembolik olma özelliği taşıyordu. Örneğin üzerindeki kimononun özelliklerine göre kişinin evli mi bekar mı hatta bir mağaza sahibi mi olduğu kolayca anaşılabiliyordu. Günümüzde de oldukça modern tasarımları ve kullanımlarıyla kimonolar modanın geçmişten nasıl güç aldığını bizlere gösteriyor.